Jak se obléct k maturitě a zkouškám na vysoké, abys uspěl

Jak se obléct k maturitě a zkouškám na vysoké, abys uspěl

Je všeobecně známo, že nezáleží jen na tom, jaké máš u zkoušky vědomosti, ale také jak vypadáš. Nemusíš být šprt roku, abys u zkoušky prošel. Správně zvoleným oblečením můžeš skrýt hodně nedostatků, především těch vědomostních tím, že se slušně oblékneš. Přečti si, jak se obléct k maturitě. Tyto osvědčené rady ti mohou hodně pomoct.

Ke zkouškám si oblékni vždy matný,tmavý oblek. Není dobré před komisí machrovat, že na to máš. Podívej se na desítky značkových modelů pánských obleků BANDI, ze kterých můžeš vybírat. Na zkoušky doporučujeme matný pánský oblek, ve kterém zapůsobíš v pozitivním slova smyslu. Lesklý oblek si na zkoušku nikdy neoblékej, protože bys mohl zkoušející provokovat.

Košili si oblékni klasickou v bílé barvě, abys působil jako čistotný muž, který má smysl pro pořádek. K bílé košili si oblékni kravatu v jemných pastelových odstínech, jako je světle modrá, zelená, fialová. Vzorům, různým obrázkům a pestrým barvám na kravatě se vyhni obloukem. Je to jen další prvek, kterým bys mohl porotu naštvat.

Tipy navíc

1. Zapůsob na zkoušející tím, že budeš zdvořilý. Dojem děláš už jen tím, jak zaklepeš na dveře, jak pozdravíš, podáš ruku a podobně. Mysli na to.

2. K obleku vybírej pouze šněrovací společenskou obuv, a to v matném provedení. Za žádnou cenu si neobouvej tenisky nebo jinou sportovní obuv. Proč? Zkouška je významaná událost, na kterou se chceš slušně obléknout. Pokud si vezmeš sportovní boty, mohou mít zkoušející dojem, že jimi opovrhuješ. A to přece nechceš.

3. Bez opasku se neobejdeš. K oblekovým kalhotám je pánský opasek nezbytný. Nikdo se nechce při zkoušení dívat na tvé nervózní popotahování kalhot. Navíc to může znervózňovat i tebe. Opasek může být klasický s průvlečnou sponou nebo modernější a stylovější s plnou sponou a automatickým zapínáním.

4. Aby ses cítil pohodlně a svěže, pořiď si ke společenské obuvi také příjemné pánské ponožky z bambusového vlákna. Jsou příjemné na dotek, prodyšné a pohodlné, což při zkoušení jistě oceníš. Barvu ponožek vybírej podle barvy obleku. Obecně platí, že ke tmavým oblékům se nosí vždy černé ponožky.

5. Pokud ti nejde uvázat kravatový uzel, nevadí. Podívej se na jednoduché videonávody Jak vázat kravatové uzly. Podle nich si zvládneš uvázat kravatu i ráno před zkouškou. Nezapomeň, že dobře uvázanou kravatou také děláš dojem na zkoušejícího. Vypovídá to také o tom, jak ses připravil.

Pánské obleky BANDI

Copyright © 2018, BANDI VAMOS s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zveřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

MasterCardMaestroVISApay sec

Přeskočit na začátek stránky

Poraďte se s odborníkem

Poraďte se s odborníkem