Jak vybrat košili a čeho se vyvarovat

Jak vybrat košili a čeho se vyvarovat

Manažer

Pokud nosíte košile denně do zaměstnání - do kolektivu, nenoste pouze košile v bílé barvě. Okolí vás pak vnímá, že jste oblečený stále stejně. Oživte svůj vzhled a střídejte košile s barevným nádechem. Oblékněte si například matný oblek, světle modrou košili s bílým límečkem a tmavě modrou kravatu. Střídejte několik kombinací košilkravat. Na své kolegy budete působit dojmem, že máte více pánských obleků.

V případě, že jdete na obchodní jednání, košili si vezměte vždy bílou. Spolu s matným oblekem a červenou kravatou si zvýšíte šance na úspěšné jednání. Budete působit sebejistě a obchodní partner vás bude respektovat.

Společenská událost

Ples, taneční, firemní večírek, divadlo a další společenské události se konají většinou po 18. hodině večerní. Proto vybírejte bílou společenskou košili na manžetové knoflíčky nebo košili v tmavých, elegantních barvách. Vhodné barvy jsou například modrá, černá, fialová, šedá, tmavě červená nebo cihlová. Jako příklad po inspiraci vám může být večerní outfit s černou košilí a s tmavě červenou kravatou.


Pokud jdete na společenskou událost s partnerkou, barevně se slaďte, aby hned každý věděl, že patříte k sobě. Jak? Zvolte košili a kravatu podle šatů a doplňků vaší partnerky. To znamená, že pokud má partnerka například fialové šaty a stříbrné psaníčko, sladíte se ta, že si oblékněte tmavě fialovou košili s univerzální manžetou a stříbrnou kravatu.


Ženich

Chcete se odlišit od ostatních mužů na svatbě a vypadat opravdu slavnostně? Oblékněte si slavnostní košili. Ta se od obyčejné košile většinou odlišuje tím, že má manžety rukávu, ke kterým se dají zapnout pouze manžetové knoflíčky. Dále mívá slavnostní košile krycí pásku košilových knoflíku, které se říká léga. Barvu košile jednoduše vyberte podle barvy svatebních šatů nevěsty, nikoliv podle výzdoby vaší svatební tabule. Stejně tak laďte kravatu, popřípadě svatební vestukapesníček.

Jaké vybrat ke slavnostní košili manžetové knoflíčky? Zpravidla se manžetové knoflíčky vnímají jako šperk. Proto buďte s výběrem opatrní a vybírejte je ve tvaru a barvě jako máte například hodinky, prsten a sponu opasku.


Svatební host

Jdete-li na svatbu jako svatební host, máte větší pole působnosti. Můžete si vzít košili klasickou, nebo slavnostní. Podívejte se na aktuální nabídku pánských košil. Co se týče barvy košile, doporučujeme světlé a pestré barvy, jako je zelená, růžová, světle modrá, fialová a podobné. Svatba je přece oslavná událost a veselé barvy to jedině podpoří.

Přestože žádná žena nesmí být na svatbě oblečená do bílých šatů, muži si mohou obléknout košili v bílé barvě. Proč? Muži nikdy neměli pestré barvy košil a bílá představovala čistotu a společenské postavení. Bílou košilí tedy nic, nikde a nikdy nezkazíte.

Teplé počasí vás přímo vybízí k tomu, abyste si pod oblek vzali košili s krátkým rukávem. Ano, může být, ale pozor. Zaprvé si košili s krátkým rukávem můžete obléknout po obřadu a obědě, tedy po formální části. Zadruhé si na košili s krátkým rukávem nesmíte obléknout sako. Je to dle společenské etikety nevhodné a také byste vypadal, že máte velké sako. Z rukávů saka musí totiž vyčnívat manžety košile.


Student

Na zkoušející děláte dojem nejen svými vědomostmi, ale také tím jak vypadáte. Proto neprovokujte a oblékněte si košili pouze bílou. Žádné vzory, žádné barvy. Proč? Bílá košile je znakem čistoty a pořádku. K ní si uvažte kravatu v nevýrazné barvě, jako je například světle modrá, zelená či fialová.

Díky tomuto nenápadnému oblečení vyvoláte na zkoušející dojem, že jste se poctivě připravil. Pokud jste byl rebel, minimálně z vás budou tak překvapeni, že vás nebudou mít potřebu u zkoušky moc dusit.

Pánské obleky BANDI

Copyright © 2018, BANDI VAMOS s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zveřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

MasterCardMaestroVISApay sec

Přeskočit na začátek stránky

Poraďte se s odborníkem

Poraďte se s odborníkem